Венеціанський карнавал

Венеціанський карнавал - костюмоване свято, що щорічно проходить у Венеції в перебігу десяти днів перед початком Великого Поста. Ви можете зустріти на вулиці гламурного франта в строкатому і складному наряді вартістю декілька тисяч євро, або бізнесмен, який йде у своїх справах, закутавшись в плащ і закривши обличчя білою маскою. До речі, саме біла маска і чорний широкий плащ (tabarro) у поєднанні з шовковою накидкою (bauta) і трикутним капелюхом (tricorno) того ж кольору є компонентами одного з найпопулярніших у всі часи венеціанських карнавальних костюмів.
А ще учасники святкування люблять перевтілюватися в п’єро і коломбін, демонів і ангелів, лицарів, маврів, турків, амазонок і звіздарів.
Витоки венеціанського карнавалу лежать в стародавніх римських Сатурналіях - щорічних святах на честь бога Сатурну, які справлялися після збирання врожаю під час зимового сонцестояння і супроводжувалися масовими гуляннями. Звідси ведуть походження і карнавальні маски: у Сатурналій рабиням дозволялося сидіти за столами разом з господарями, і, щоб станові забобони не зіпсували веселості, всі ховали свої обличчя під масками.
Перша документальна згадка про карнавал у Венеції відноситься до 1094 року, а в 1296 році Сенат Венеціанської республіки офіційно проголосив останній день перед великим постом святковим днем. З Венеції карнавали поступово розповсюдилися по інших містах і країнах. Основними атрибутами будь-якого карнавалу стали костюми і маски, покликані приховати соціальні відмінності і всіх зрівняти на час свята.
В наші дні щороку понад півмільйон туристів приїжджає до Венеції на карнавальні заходи - у тому числі і для участі в них. Карнавал відкривається старим венеціанським святом - Festa delle Marie, який присвячений звільненню венеціанських дівчат, викрадених піратами з Істрії. На площі Святого Марка влаштовуються представлення «Комедії дель Арте», а потім на глядачів обрушуються тонни конфетті. Потім починається карнавальний хід. На міських площах проводяться концерти, влаштовуються феєрверки, в театрах ставляться спектаклі на тему карнавалу, в старовинних палацах міста даються бали-маскаради.
На вулиці Венеції виходять городяни в костюмах всесвітньо відомих персонажів італійської «комедії дель арте» - Арлекино, П’єро, Панталоне, а Коломбіна стає емблемою свята.
Останніми роками кожен карнавал у Венеції має наперед певну тему, яка додає йому неповторний характер і шарм. Наприклад, в 1999 році темою було " 999 років карнавалів і свят у Венеції", а в 2001 - "Подорожі і мандрівники". Карнавал 2003 року пройшов під знаком Фелліні, а в 2004 році він був присвячений Сходу і його культурі.
У 1996 році Венеціанський карнавал отримав власний гімн, який написав відомий кутюр’є П’єр Карден.
У 2008 році венеціанський карнавал відкрився з традиційного польоту ангела з найвищої дзвіниці (70 метрів) на площі Святого Марка до Палацу Дожів. У довге біле одіяння від "Моськіно" переодягнувся знаменитий репер Куліо, що здобув світову популярність завдяки своїй пісні "Рай бандитів". Відразу після його приземлення почалися святкування на всіх основних площах Венеції. Цього року карнавал отримав назву "Сенсейшн" і присвячений п’яти відчуттям людського сприйняття: зору, нюху, дотику, слуху і смаку, які втілюватимуть п’ять з шести "сестрієрів" (районів міста). "Шосте відчуття" представлятиме площу Святого Марка.
Власті міста цього року довірили організацію свята Мазко Баліч, який відомий своїми уявленнями на Зимових олімпійських іграх в Туріні і винаходом колективного поцілунку в Новий рік на площі Святого Марка.
 
Джерело: evropa.org.ua
 

2010-10-11
Всi статтi
 
0 товар(iв):     0ГРН
 

Хiт продажХiт продаж